Е-Дневник ednevnik.mon.gov.mk
стартува денеска!

Објавено на 8 февруари, 2011 во Новости - 21 коментари

Електронски дневник (Е-Дневник) стартува денеска, вторник 08 Февруари 2011 година.

Верзијата која е тековно поставена е бета верзија наменета за сите средни училишта во Република Македонија.

Еден одговор на “Е-Дневник ednevnik.mon.gov.mk
стартува денеска!”

1. Frosina вели:

е-Дневник ми помогна да ги видам оценките на моите деца им се заблагодарувам на оние кој ја смислиле ова страница!

2. sami вели:

vo nekoi ucilista svidetelstvata se naplatuvaat po 40 den.dali e vo red ikoj treba da gi sankcionira

3. Trajan вели:

So ednevnikot modernizirawe vo nastavata.

4. Trajan вели:

sakam da vlezam vo elektronskiot dnevnik

5. Lidija вели:

Dnevnikot mi se dopaga bidejki roditelite ke moze da ja sledat rabotata i uspehot i na svoite deca a i na nastavnikot,

6. Boris вели:

Измените на Е-дневникот се добри но јас сакам да прашам од кога ќе почнеме да го користиме за ова учебна година 2011/2012 и како да внесеме дневник за ова година.
    ВИ благодарам за соработката проф. Борис Јакимовски

7. SLOBODANKA вели:

Sakam da ja pofalam ovaa promena no zalosno sto nekoi roditeli seuste nemaat moznost a i znaene za da go koristat ednevnikot pa zatoa za niv seuste stariot nacin e najprifatliv

8. Monika вели:

E-dnevnikov e ZAKON …. !!!!!!

9. lJUPKA cAGORSKA вели:

E-dnevnikot ke bide novina za site prosvetni rabotnici no i za roditelite. Sigurno ke bide prifaten zaradi pogolemata evidencija od strana na roditelite za svoite decA.

10. Roza вели:

ednevnikot e odlicna rabota

11. Љупка И. вели:

Успешна работа со Е- дневникот ! Со среќа нека ни е ….. Имаме поголема сатисфакција и мотив за работа.

12. sonja вели:

Ajde da ja primenime i ovaa promena

13. aida вели:

закон е дневникот

14. stole вели:

e muogu e ubavo i tak neka prodolzi

15. skolo вели:

zakon e e dnevnikot prof Branislav

16. haqif вели:

zakon e e dnevnikot prof haqif

17. Биљана вели:

Исклучително добра можност за перманентно пратење на наставните единици одстрана на наставниот кадар,учениците и заинтересираните родители за движењето ,работата и успехот на своите деца.Можностите се двострани:известување за родителот преку Е-пошта и преку мобилен телефон,но за таа цел кл.раководител треба да ги внесе потребните податоци а потоа родителот според инструкциите на Е-дневникот со внесени податоци има слободен пристап до информациите.Јас како кл.раководител веќе 2 год.соработувам на овој начин,без проблеми.Благодарност до МОН,само напред кон нови успеси,голем поздрав проф.Б.Ч-СГГУГС,,З.Цветковски,,-СК,2012г.

18. Silvana вели:

Prekrasen uvid i kontakt za site nas

19. zorica вели:

E дневникот ги задоволува сите потреби и на наставниците и на родителите кои се разбира имаат можност да се вклучат во него , информациите се достапни за секој од нив , можностите се двострани . Предизвик се и за наставниците и за учениците кои знаат дека се проверени од родителите секогаш и во секое време.
    Секоја иновација е корисна и поучна , а ние наставниците продолжуваме да се надградуваме во секоја насока во однос на образованието…..