(AL) Njoftim për vlerësimet e testimit ekstern

Објавено на 28 June, 2013 во Новости - 1 коментар

Почитувани наставници,

Ве известуваме дека оцените од Екстерното тестирање на учениците се внесени во Е-Дневник системот.

Овие оцени се прикажани на страната Оцени и Поведение под годишните оцени на ученикот.

Исто така оцените од Екстерното тестирање се внесени и во свидетелството на ученикот, а општиот успех на ученикот автоматски е генериран од годишните оцени за ученикот и од оцените добиени од екстерното тестирање.

Со почит,
Тим за корисничка поддршка на Е-Дневник

One Response to “(AL) Njoftim për vlerësimet e testimit ekstern”

1. naser says:

Edna dobra moznost i olesnuvanje na rabota so kreiranje na svidetelstva preku E-dnevnik.