Известување за Оцените од екстерното тестирање

Објавено на 28 јуни, 2013 во Новости - 1 коментар

Почитувани наставници,

Ве известуваме дека оцените од Екстерното тестирање на учениците се внесени во Е-Дневник системот.

Овие оцени се прикажани на страната Оцени и Поведение под годишните оцени на ученикот.

Исто така оцените од Екстерното тестирање се внесени и во свидетелството на ученикот, а општиот успех на ученикот автоматски е генериран од годишните оцени за ученикот и од оцените добиени од екстерното тестирање.

Со почит,
Тим за корисничка поддршка на Е-Дневник

Еден одговор на “Известување за Оцените од екстерното тестирање”

1. naser вели:

Edna dobra moznost i olesnuvanje na rabota so kreiranje na svidetelstva preku E-dnevnik.